هفت سرگرمی رایج که می‌توانید از آن‌ها درآمد کسب کنید

همه ما تفریحاتی داریم که بخشی از وقت آزاد خود را به خاطر سرگرم کننده و رضایت‌بخش بودن این فعالیت‌ها به آن‌ها‌ اختصاص می‌دهیم. اگر بعضی از این سرگرمی‌ها جدی‌گرفته شوند‌، می‌توانند منبع درآمدی خوبی باشند. بسته به اینکه استعدادها و علایق خود را چگونه هدایت ‌کنید، می‌توانید هر چیزی را بدست‌ آورید؛ از کالاهای رایگان گرفته تا پول تو جیبی اضافی، یک کسب و کار کامل یا بستری برای بازاریابی محصولات خود یا دیگران. همه این‌ها از طریق انجام دادن چیزی که به‌هرحال انجام می‌دهید، دست‌یافتی هستند.

در این مطلب، فهرستی از ۷ سرگرمی رایجی که می‌توانید از آن‌ها برای کسب درآمد استفاده کنید تهیه شده است. چه به‌صورت مستقل چه وابسته، چه برای ساختن مخاطب یا شروع یک کسب و کار جدی.

آیا برای راه اندازی کسب و کار خود هیجان زیادی دارید و نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید؟

۱. نویسندگی

نویسندگی و نشر آنلاین بیش از اینکه یک سرگرمی باشد، می‌تواند ارزش کاربردی به وجود آورد. می‌توانید نویسندگی را برای ارتقای شغلی و حرفه‌ای خود به کار بگیرید و خود را به عنوان متخصص در یک موضوع خاص، اثبات کنید. می‌توانید بستری برای به اشتراک‌گذاری ایده‌ها و تفکراتتان بسازید و از مهارت‌هایتان کسب درآمد کنید.

ساده ترین شکل درآمدزایی از راه نوشتن، فروش آن به‌عنوان نوعی خدمات است؛ مثلا انجام کار فریلنس یا برقراری ارتباط مستقیم با بلاگ‌ها برای انجام کارهای موقت. به یاد داشته باشید که معمولاً تقاضای زیادی برای نویسنده‌های محتوای خوب و با تخصص بکر وجود دارد. اما اگر دانش مورد نیاز را دارید و می‌دانید چطور یک مطلب خوب برای یک بلاگ بنویسید، پس قادر هستید کسب و کاری مبتنی بر بلاگ خود، با انتخاب یک هدف بکر و با جذب مخاطب در طول زمان ایجاد کنید.

۲. تصویرسازی/طراحی

نویسندگی، تصویرسازی و طراحی مهارت‌هایی هستند که می‌توانید به عنوان یک کار آزاد و مستقل به آن‌ها بپردازید. سایت‌های زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند؛ فضایی که بسیاری از هنرمندان تازه کار، با انواع مختلفی از سبک‌های تصویرسازی، مشتریان نیازمند به مهارت‌هایشان را چه برای پروژه‌های بازاریابی و چه برای پرتره‌های سفارشی پیدا می‌کنند.

اما ‌اگر می‌خواهید کنترل خود روی کارها را حفظ کنید، می‌توانید هنر خود را روی چیزهای مختلفی چاپ کنید و آن‌ها را بفروشید؛ از تی شرت گرفته تا پوستر و بوم‌ نقاشی. دقت داشته باشید که برای تبدیل هنر خود به یک محصول، باید در خدمت یک بازار خاص باشید یا یک برند و نام تجاری منحصر به فرد ایجاد کنید. عرضه محصول به یک بازار خاص، معمولاً کار ساده‌تری است.

بسیاری از سایت‌ها به شما کمک می‌کنند تا کارهای هنرمندانه خود را روی محصولات مختلف چاپ کنید و به مشتری‌ بفروشید. با این کار دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای انبارداری نیست. خدمات چاپ بر اساس تقاضا به شما اجازه می‌دهند با چاپ آثار خود روی پوشاک و لوازم دکوری خانه، روشی کم خطر برای کسب درآمد از کارهای هنری خود داشته باشید. کافیست چند مدل‌ و نمونه‌ از محصولات خود ایجاد کرده و در دنیای آنلاین قرار دهید. به محض اینکه فروش کنید متوجه شوید کدام طرح‌ها و ابتکارات بیشترین تقاضا را دارند، سپس می‌توانید به فکر سرمایه‌گذاری بیشتر و ایجاد انبار باشید.

۳. آشپزی

امروزه آشپزی به قدری جنبه هنری به خود گرفته که می‌توان از آن عکس‌های دقیق و با جزییات تهیه کرد و به عنوان یک مهارت هنری برای آن وقت صرف کرد. نه تنها سرآشپزها، بلکه افراد ماجراجو هم از طریق رنگ‌ها و عکس‌ها در پی کشف مزه‌های جدید قرار می‌گیرند.

اگر در آشپزی مهارت دارید، می‌توانید آن را از راه‌های مختلفی با دیگران به اشتراک بگذارید. مثلاً یک وبلاگ یا کانال یوتیوب بسازید، یا یک اکانت اینستاگرام مخصوص دستورات آشپزی ایجاد کنید. از این طریق می‌توانید به سرعت، یک کسب و کار در حیطه محصولات آشپزی خود راه بیندازید. این روزها برخی افراد با کامیون‌های غذای سیار به جاده می‌زنند و کسب و کار راه می‌اندازند.

طبق آمار گوگل، ۵۹ درصد از جوانان ۲۵ تا ۳۴ سال موبایل خود را به آشپزخانه می‌برند و با استفاده از منابع اینترنتی، دستورالعمل‌های پخت غذاهای مختلف را پیدا و اجرا می‌کنند؛ پس بدون شک بازاری برای آشپزهای غیرحرفه‌ای وجود دارد که می‌توانید محتوا (و محصولات) خود را به آن‌ها بفروشید.

۴. سفر

اگر سفر کردن به کشورهای مختلف یکی از آن کارهایی است که قبل از پیر شدن می‌خواهید انجام دهید، بهتر است این کار را هر چه زودتر شروع کنید.

به گفته سارا اوون، سردبیر ارشد رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی در شرکت پیش بینی روند WGSN، سفر به نقاط مختلف جهان به عنوان یک انتخاب شیوه زندگی، در حال رشد است و افراد صاحب نفوذ (اینفلوئنسرها) به طور فزاینده‌ای در حال به اشتراک‌گذاری محتوایی هستند که نشان دهنده نوعی سبک زندگی‌ با سفرهای متعدد و جذاب‌ است.

داشتن سبک زندگی «خانه به دوشان دیجیتالی» می‌تواند به شیوه‌ای غیرمستقیم به برانگیختن علاقه شما به مسافرت کمک کند. نه تنها از این طریق می‌توانید به برقراری ارتباط بپردازید و محصولات خود را به بازارهای جدید بیاورید، بلکه از هرجا به اینترنت متصل شوید، می‌توانید کسب و کار خود را اداره کنید.

۵. عکاسی

اگر یک دوربین خوب دارید و می‌دانید چگونه از آن استفاده کنید، پس راه‌های متفاوتی پیش روی شماست که می‌توانید در کنار شغل اصلی‌تان از آن‌ها پول در بیاورید.

شما می‌توانید یک عکاس فریلنس باشید، اما معمولاً به رویدادهای محلی و مراسمی محدود می‌شوید که به طور فیزیکی می‌توانید در آن‌ها حضور داشته باشید.

به عنوان یک راه کسب در آمد قابل ارتقا، می‌توانید عکس‌هایتان را در سایت‌های فروش عکس یا به صورت چاپ شده به فروش برسانید. همچنین می‌توانید از مهارت عکاسی‌تان برای افزایش دنبال‌کننده‌های اینستاگرام استفاده کنید و از آن کسب درآمد کنید. فقط کافیست یک بخش از گوشه‌ای متفاوت از بازار یا یک «شیوه زندگی» خاص برای ثبت را در عکس‌های خود انتخاب کنید.

نکته جالب توجه: حساب‌های کاربری عکاسی حرفه‌ای دومین دسته از حساب‌های کاربری پر سود در اینستاگرام هستند زیرا برندها و کسب و کارها حاضرند هزینه زیادی برای پست‌های تبلیغاتی در این صفحات پرداخت کنند و در عین ‌حال نیازی به صدها و هزاران دنبال کننده ندارند.

۶. بازی کردن

شاید باور نکنید که می‌شود از بازی کردن هم پول در آورد. اگر بازی کردن یک الگوی ثابت در مواردی باشد که ذکر کرده‌ایم، با جلب توجه می‌توانید از آن کسب درآمد کنید.

با ظهور فرمت ویدیویی بازی‌های آنلاین، افراد می‌توانند با نمایش بازی‌های خود به صورت زنده در سایت‌های پشتیبان کسب در آمد کنند. در چنین حالتی درآمد دقیقاً مانند سایت یوتیوب، از طریق تبلیغات به دست می‌آید. البته افراد می‌توانند به صورت موردی یا ماهانه نیز برای بازی کننده‌ها هدیه‌هایی در نظر بگیرند. کسب در آمد از این طریق می‌تواند بسیار متغییر باشد اما حداقل شروع آن کار ساده‌ای است.

شاید برای اینکه بتوانید درآمد مستمری از این راه کسب کنید، مجبور باشید ساعت‌های زیادی به بازی کردن بپردازید و این کار تبدیل به شغل شما شود اما اگر بازی‌هایی را انتخاب کنید که برایتان لذت بخش هستند و با ذوق بازی کنید، می‌توانید از این کار لذت ببرید.

بازی یک صنعت در حال رشد است که اشتیاق فراوانی برای آن وجود دارد. اگر یک گیمر پر انگیزه و مشتاق هستید که نیازهای بازار را درک می‌کند، به عنوان کارآفرین در این زمینه از سایرین جلوتر هستید.

شاید خود بازی کردن کمی عجیب باشد اما مطمئن باشید که اگر شما یک متخصص بازی‌های آنلاین باشید و بتوانید حتی نقد و بررسی و معرفی یا ایده‌های دیگری که به بازی کردن مربوط باشد را پیاده‌سازی کنید هم باز از بقیه جلوتر خواهید بود و می‌توانید از این طریق هم کسب درآمد کنید.

۷. صنایع دستی

اگر از کار کردن با دست‌هایتان و ساختن شمع، جواهرات و کاردستی لذت می‌برید، می‌توانید دست سازه‌های هنری خود را با دنیا به اشتراک بگذارید.

اشیا دست ساز خاص و منحصربفرد هستند و نمونه‌هایی که در فروشگاه‌ها هستند معمولاً کیفیت و ظرافت آن‌ها را ندارند. شما می‌توانید با فروش محصولات خود به دوستان یا خانواده‌تان شروع کنید یا محصولات خود را در سایت‌های فروش صنایع دستی قرار دهید و آنلاین بفروشید. به این ترتیب می‌توانید ببینید که کدام محصول طرفدار بیشتری دارد و همزمان که مشتری‌های خود را پیدا می‌کنید به فکر راه اندازی یک کسب و کار کامل و تمام وقت باشید.

از سرگرمی‌هایتان پول درآورید

در بسیاری از موارد، وقتی صحبت از کار پاره‌وقت می‌شود این سوال پیش می‌آید که چه کاری را باید شروع کنیم‌. در چنین شرایطی کارهایی مناسب هستند که معمولاً به صورت رایگان و برای سرگرمی انجام می‌دهیم زیرا عشق و علاقه زیادی برای انجام آن‌ها داریم.

شاید شما علاقه‌مندی‌های دیگری هم داشته باشید که بتوانید از طریق آنها در دنیای مجازی درآمد کسب کنید، فروشگاه آنلاین کوچکی برای خود راه‌اندازی کنید و با استفاده از درگاه‌های پرداخت آنلاین مثل زرین پال به سرعت همه چیز را تنظیم و راه‌اندازی کنید. در واقع این که شما یک منبع درآمد آنلاین داشته باشید به خودتان بستگی دارد و به علاقه‌ای که دارید. ابزارهای ساخته شده‌اند تا به شما در پیاده‌سازی ایده‌هایی که به آنها علاقه دارید کمک کنند.

پس اگر می‌خواهید کاری را شروع کنید اما نمی‌دانید چگونه، از خود بپرسید در چه کاری مهارت یا دانش دارید؟ در اوقات فراغت چه کاری انجام می‌دهید که فکر می‌کنید می‌توان آن را به چیزی بیشتر از یک سرگرمی تبدیل کرد؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *